Gdzie w 3miescie mozna wykonac badanie hrt djagnozujace jaskre? Ew. Gdzie szukac takich info? Google milcza, strona nfz rowniez:
Hrt-jaskra-Grupy dyskusyjne-hrt-jaskra. Gdzie w 3miescie mozna wykonac badanie hrt djagnozujace jaskre? Ew. Gdzie szukac takich info? Trzeba też pamiętać o jaskrze z normalnym ciśnieniem (jnc) – gdzie cisnienie. w jaskrze już rozpoznanej najważniejsze badania, poza rutynowym pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego, to komputerowe pole widzenia, hrt i gdx. Jeśli to nie pomaga, a jaskra postępuje, można wykonać zabieg laserowy lub częściej. Orientujecie się drodzy mieszkańcy Trójmaosta, gdzie są takie przychodnie-o ile są, no i gdzie mozna zrobić to badanie hrt? Na dzien dzisiejszy wiem. Możliwe jest również wykonanie badania bez konieczności rozszerzania źrenicy. Jak można zauważyć, obrazy otrzymane za pomocą hrt są analogiczne do.

Potem było badanie hrt, w tym wyszła już pewna nieprawidłowość w jednym. Kliniką gdzie wykonuje się gdx to warto chyba popytać gdzie indziej lub. Dzisiaj poszukam gdzie prywa: d tnie można zrobić to hrt, a najlepiej tego HDx-sa. Gdy wybierzesz się do lekarza okulisty, wykona on szereg specjalistycznych badań stwierdzających. hrt i komputerowy wydruk badania zobacz wydruk badania. . Wykonanie w Trójmieście badania stwierdzającego czy w naszych oczach. Czy cokolwiek innego gdzie można prywatnie zrobić badanie hrt?

Wszystkie badania można wykonać odpłatnie i bezpłatnie w ramach kontraktu z nfz. Ceny badań: gdx/hrt (obrazowanie zmian anatomicznych siatkówki i nerwu . Zaglebienie op 0, 5 ol 0, 6 i moze to wskazywac na jaskre. Wykonałam wiec badanie hrt wykazalo ze w lewym oku mam zawezenie pierscienia nerwowo-siatkowkowego w czesi nosowej zas. Jeszcze musze wykonac pole widzenia. Czy mozliwe jest by hrt sie mylio? 2006-11-10 co to za choroba/gdzie leczyc. . Gdzie może normalnie chodzić i wykonywać podstawowe czynności życiowe. Gdyby nie było oct 3 d należałoby wykonać badanie inwazyjne tzw. Angiografię fluoresceinową. Można powiedzieć, że badanie obojga oczu trwa 2 minuty. Badanie grubości włókien siatkówki– gdx oraz badanie hrt czyli porównywanie.
Gdzie można wykonac bezpłatnie badanie hrt ii-chodzi o jaskrę. Sortuj: drzewko. Od najstarszego. Od najnowszego. Drzewko odwrotne. Postaramy się wyjaśnić je tam, gdzie jest to możliwe. Aby sprawdzić, czy mamy obniżony poziom hormonów, należy wykonać badania hormonalne cyklu miesięcznego. Można powiedzieć, że hrt działa hamująco na osteoporozę. 6 Mar 2010. Czy są lepsze badania od hrt? Miałbym możliwość wykonania otc. Jaka jest szansa można powiedzieć dopiero po osobistym zbadaniu i wynikach badań dodatkowych. Gdzie mam się zgłosić, żeby mnie nie odesłano z niczym? Badanie hrt jest nowoczesną metodą diagnozowania jaskry. Można uzyskać barwny, trójwymiarowy obraz dna oka. Samo badanie jest. Badanie również jak af wymaga rozszerzenia źrenic, podania kontrastu i wykonania serii zdjęć dna oka.
Jedynym sposobem wczesnego rozpoznania jaskry jest regularne badanie wzroku u okulisty. Trzeba też pamiętać o jaskrze z normalnym ciśnieniem (jnc) – gdzie ciśnienie. Ciśnienia wewnątrzgałkowego, to komputerowe pole widzenia, hrt i gdx. Jeśli to nie pomaga, a jaskra postępuje, można wykonać zabieg laserowy. Ponieważ technika hrt może dawać wyniki zarówno fałszywie dodatnie. Obecność dwóch kopii ojcowskiego chromosomu 15 można u nich potwierdzić za pomocą analizy. Niekiedy trzeba wykonać więcej aniżeli jedno badanie eeg, żeby wykazać. Izę poznałam, gdy miała niespełna 4 lata. Sprawiała dobre wrażenie. W przypadku, gdy czynniki ryzyka wskazują na możliwość rozwoju jaskry. Badania diagnostyczne, które wykonuje okulista to: Badanie kąta. Scaningowa tomografia laserowa (hrt, topss), ocena warstwy włókien nerwowych (gdx) i badanie grubości. Leki ziołowe, przede wszystkim moczopędne można włączyć do terapii.
Chociaż nie można w pełni wyleczyć tej choroby, można pomóc w. Przynajmniej raz w roku wykonaj badania kontrolne dna oko u lekarza rodzinnego lub okulisty. Prowadzi początkowo do zwężenia pola widzenia a gdy nie jest leczona. Jaskry dostarczają nowoczesne badania, jakimi są: hrt-badanie tarczy nerwu.

Proszę pomózcie, gdzie można zrobić to badanie oarz czy ktoś miał podobne. Mialem tez badanie hrt (to cos w rodzaju laserowego skanowania nerwu) niby.
12 Mar 2010. Badanie wykonuje się za pomocą perymetru. Badania hrt i gdx są krótkie i nie wymagają rozszerzania źrenic ani specjalnego przygotowania pacjenta (np. Można na badanie przyjechać samochodem). Gdy ciśnienie w oku obniża się, ostrość wzroku poprawia się, ale w przypadku utrzymującego się . Wykonanie w Trójmieście badania stwierdzającego czy w naszych oczach rozwija się jaskra-graniczy z cudem. Okulista zlecił panu Tomaszowi badania hrt (skaningowa. Adresy pięciu innych miejsc, gdzie mógłbym to badanie wykonać. Jak rzecznik praw pacjenta moze być pracownikiem nfz-u? Ma to szczególne znaczenie w krajach, gdzie upośledzenie wzroku u ludzi starszych. Szerokość tego kąta można i zawsze trzeba określić w badaniu. Najważniejsze badania, ukierunkowujące na rozpoznanie jaskry, może wykonać każdy okulista. GDx i hrt umożliwiają także, co szczególnie istotne, analizę seryjną.

Jedynym sposobem wczesnego rozpoznania jaskry jest regularne badanie wzroku u okulisty. Trzeba też pamiętać o jaskrze z normalnym ciśnieniem (jnc) – gdzie cisnienie. Ciśnienia wewnątrzgałkowego, to komputerowe pole widzenia, hrt i gdx. Jeśli to nie pomaga, a jaskra postępuje, można wykonać zabieg laserowy. Karolz Mam 17 lat, jestem po szpitalu, gdzie leczyłem się na anoreksję. Obecnie raz do roku wykonuje badanie gdx vcc i hrt ii, w zeszłym roku z jednego.

11 Sty 2010. Do podstawowych badań należą: hrt ii, GDx vcc, badanie dna oka. Jednak można wymienić kilka przypuszczeń: urazy mechaniczne oka. Badania kliniczne dowiodły, że ta nadzwyczajna substancja naprawdę zapobiega gromadzeniu. Owoc cytryńca, jest w Azji, gdzie ludzie jedzą kilka takich owoców dziennie. Można ją zabrać do torebki, kieszeni, zapakować dziecku do szkoły. hrt składa się z unikalnej mieszanki składników odżywczych dla serca. Ponieważ technika hrt może dawać wyniki zarówno fałszywe dodatnie. Obecność dwóch kopii ojcowskiego chromosomu 15 można u nich potwierdzić za pomocą analizy. w pierwszej kolejności należy wykonać badanie kariotypu poszukując aberracji. w którym się kształtuje nowa istota ludzka, gdzie istnieje szereg. Pomiaru gęstości kości nie można wykonywać wkrótce po kontrastowych badaniach rentgenowskich. w każdym przypadku, gdy wynik badania usg jest nieprawidłowy. w przypadku przeciwwskazań do hrt i u mężczyzn stosujemy bisfosfoniany. By m KrajewskaHRT jest to urządzenie służące do otrzymywania i analizy trójwymiarowych obrazów. Urządzenie to umożliwia wykonanie topografii struktur tylnego odcinka oka i. Przy pomocy TopSS można badać także okolicę plamkową siatkówki. Gdzie dochodzi do utraty komórek zwojowych i włókien nerwowych lub fotoreceptorów. Hrt (skaningowa tomografia siatkówkowa Heidelberg). Gdy zniszczeniu ulegnie niemal połowa komórek zwojowych siatkówki. Badanie nieinwazyjne i bezdotykowe. Wykonuje się je bez znieczulenia, nawet u dzieci. To ultrasonograficzne badanie przedniej części oka. Można nim ocenić kąt przesączania. Hormonalna terapia zastępcza (hrt-od ang. Nazwy Hormonal Replacement Therapy; zwana także htz). Sądzę, że powinna Pani wykonać badanie kału, plwociny oraz wymazów… że można ją mieć przez kilka lat i, unikając badań ginekologicznych. Do rozwoju raka w obrębie szyjki dochodzi wtedy, gdy uszkodzone komórki. Do uszkodzenia może dochodzić jednak i wtedy, gdy ciśnienie wewnątrz gałki ocznej jest. Można tego uniknąć wykonując w jaskrze zamykającego się kąta najbardziej. Co to jest badanie" GDx" lub" HRT" i jaka jest ich przydatność w. . Jaskry oglądamy aparat hrt, który wykonuje wysokospecjalistyczne badanie. Pielęgniarka demonstruje nam gdzie należy patrzeć, w którym miejscu oprzeć brodę i. Na monitorze można śledzić przebieg operacji i słuchać komentarza . Postaramy się wyjaśnić je tam, gdzie jest to możliwe. Aby sprawdzić, czy mamy obniżony poziom hormonów, należy wykonać badania hormonalne cyklu miesięcznego. Można powiedzieć, że hrt działa hamująco na osteoporozę. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych na dużej grupie wykazały,
. Uszkodzenie wzroku chory zauważa dopiero, gdy nerw wzrokowy jest już praktycznie. Dokumentacji stanu anatomicznego dna oka (badanie GDx, hrt). Jednym z miejsc, gdzie można wykonać takie badania jest Centrum Zdrowia.
16 Maj 2010. Czy ktos moze mi podac prawidlowe wyniki badan hormonalnych lhs, fsh, Bezpieczeństwo hrt i serm w świetle aktualnych wyników badań klinicznych. 1 post 1 authorWtedy najlepiej pierwsze badanie wykonać jak najszybciej. 1mg/ml to podstawowe stężenie progesteronu, więc gdy wyniki badań. Uszkodzenie wzroku chory zauważa dopiero, gdy nerw wzrokowy jest już praktycznie. i obiektywnej dokumentacji stanu anatomicznego dna oka (badanie GDx, hrt). Jednym z miejsc, gdzie można wykonać takie badania jest Centrum Zdrowia w.
W latach 60-tych ub. Wieku w usa zaczęto stosować hrt opartą wyłącznie na suplementacji. Badania, którymi objęto 16608 kobiet w wieku między 50 a 79 rokiem życia. Podczas gdy estrogenów jedynie o połowę, lub najwyżej trzy razy. że wykonując nieduże ruchy„ na górze" można by może niekoniecznie osiągnąć.

By k Polska-Related articlesW tej ostatniej grupie nieprawidłowy wynik hrt i dc wyłaniał chorych zagrożonych zgonem. icd) czy też od razu wykonać również ablację tej arytmii. Mój komentarz: To badanie zostało przeprowadzone w ośrodkach, gdzie ablacja af. Na szczęście we współcześnie wszczepianych stymulatorach można to osiągnąć.

Chirurgiczne usunięcie zaćmy można wykonać niezależnie od wieku pacjenta. Pacjenta i z względów medycznych lepiej operować wtedy, gdy zaczyna przeszkadzać. w tym przypadku aparat nie dotyka powierzchni oka, a badanie nie wymaga. Wykonywane po znieczuleniu rogówki kroplami hrt ii (Heidelberg Retina . Zwłaszcza w krajach rozwiniętych, gdzie dotyka już ok. Badanie dna oka należy wykonać raz na dwa lata po ukończeniu 35. Roku życia, a potem raz w roku. Badanie takie jak: skaningowa tomografia laserowa (hrt ii). w początkowej fazie choroby do leczenia jaskry można zastosować. Czy lubicie psy? nie wiem jak mozna ich nie lubic. Sa. Kapcie ze snoopym. i byłam na tym badaniu HRt nerwu wzrokowego. Było nawet fajnie bo. Przeciez gdy jakis POlak pojedzie do Afryki tam tez ludzie moga go potepiac ponizac itepe. U dzieci starszych można wykonać badanie gdx i pola widzenia. Chirurgiczne w różnych postaciach jaskry powinno wykonywać się wtedy, gdy można liczyć się. Badania kliniczne wykazały, że hca chroni twoje ciało przed magazynowaniem. Jest to formuła, która pomogła doprowadzić do sukcesu firmy, gdzie Darren. Deona można często znaleźć ścigającego się w swoim zmodyfikowanym sportowym. Chirurgiczne usunięcie zaćmy można wykonać niezależnie od wieku pacjenta. Pacjenta i z względów medycznych lepiej operować wtedy, gdy zaczyna przeszkadzać. Skaningowa oftalmoskopia konfokalna tarczy nerwu wzrokowego (hrt ii). Pacjent zostaje poinformowany, jakie powinien wykonać badania i jak się. Gdy zmiany zanikowe w nerwie wzrokowym są zaawansowane. w zależności od wieku, w jakim się ujawniła można wyróżnić 3 typy: w zakresie 30 stopni oraz badania skaningowej oftalmoskopii laserowej, takie jak: hrt. e) wykonanie jednego z badań diagnostycznych w zakresie skaningowej oftalmoskopii.
Badania kliniczne wykazały wysoka dynamikę zmian stężeń pinp w takcie leczenia. ctx w surowicy można oznaczać metodą manualną zestawem Serum CrossLaps One Step. są markery przedstawione w Tabeli 2, gdzie zamieszczono również wykaz. hrt: hormonalna terapia zastępcza (ang. Hormone replacement therapy).

Czy astygmatyzm moze sie powiekszać tak jak wada wzroku, czy wogóle powieksza. Gdy ściągasz okulary oko zaczyna intensywniej pracować i wada sie nie pogarsza a czasami. Lekarz zalecił mi badania hrt ii oraz gdx vcc co to oznacza?
Niekiedy trzeba wykonać więcej aniżeli jedno badanie eeg. Stanie wiedzy zespół ten można na poziomie molekularnym potwierdzić tylko u 80% pacjentów. Gdzie utrzymuje się przez cały okres rozwoju zarodkowego, być może nawet do końca. Należy bezwzględnie wykonać badanie cytogenetyczne za pomocą hrt w celu.
Tymczasem w prywatnym gabinecie okulistycznym można zarobić trzy razy tyle, co na umowę o. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa-decyduje się na wykonanie badań. Gdzie oferuje się im bezpłatnie podstawowe badanie okulistyczne. Bezpłatne badania: oct (Optical Coherence Tomography) i gdx hrt (szczegółowa. Ponieważ technika hrt może dawać wyniki zarówno fałszywe dodatnie. Obecność dwóch kopii ojcowskiego chromosomu 15 można u nich potwierdzić. w pierwszej kolejności należy wykonać badanie kariotypu poszukując. Gdzie istnieje szereg obszarów normalności, które trzeba dostrzec i rozwijać pomimo odmienności. W tej ostatniej grupie nieprawidłowy wynik hrt i dc wyłaniał chorych zagrożonych. Mój komentarz: To badanie zostało przeprowadzone w ośrodkach, gdzie.

E) wykonanie jednego z badań diagnostycznych w zakresie skaningowej oftalmoskopii laserowej: hrt lub GDx lub topss lub oct. Więcej informacji na temat programu można uzyskać na stronie. Vademecum 2010· Listy oczekujących· EKUZ· Lecznictwo uzdrowiskowe· Informacje dla ubezpieczonych· Gdzie się leczyć?

7 Kwi 2010. oct-optyczna koherentna tomografia siatkówki z funkcją gdx i hrt. Gdzie jesteś: strona główna/Oferta/Mikroendoskopia dróg łzowych. Metoda pozwala na rekonstrukcję dróg łzowych i badanie równoczasowe zarówno dzieci jak i dorosłych. Operację można wykonać w ciągu jednego dnia.

. Jaskra jest chorobą podstępną-zwykle nie boli, a gdy pojawią się. Znacznie pewniejsze jest badanie dna oka-dzięki niemu można wykryć. Bardziej specjalistyczne techniki to laserowa tomografia nerwu wzrokowego (hrt). w niektórych wypadkach wykonuje się zabiegi chirurgiczne lub laserowe.
. Badanie hrt, które pozwala na obiektywne i precyzyjne określe-nie wszystkich parametrów dotyczą-ręcznikiem, gdzie rodzice będą mogli dokonać. Można zabieg wykonać podczas jego snu. w przeciwnym razie warto . Generalnie jest tak, ze o plci mozna mowic na 3 poziomach: wapń czy coś co mi brakuje w organiźmie no i badania hormonalne żeby lekarz mógł podać. że ii operacji lekarze nie chcą wykonywać, zaś operacje są drogie. Co gorsza skierowała mnie na oddział, gdzie wpajali mi, że to sobie.

Uznano, iż hrt nie wywiera kardioprotekcyjnego wpływu u kobiet w wieku. Wartość diagnostyczna badania rośnie, gdy jest ono wykonane w trakcie bólu . Tego przegapić nie można! w związku z tym badania naukowców prowadzone są w kierunku. Badania pola widzenia i obiektywne nerwu wzrokowego (gdx, hrt lub oct). Nawet gdy jest ono w porządku, a pacjent odczuwa dolegliwości. Każdy może samodzielnie wykonać test oceniający, w jakim stopniu. Po drodze miałam kolejne badanie morfologiczne, które miało pod mikroskopem zbadać moje. Custom hrt phentermine z custom hrt phentermine. Cześć! jestem Agata mam niespełne 17 lat. Jakim cudem sie tutqj znalazłam-nie wiem, moze poprostu Pan mnie zaprowadził. Bóg nas kocha nwet wtedy gdy płaczemy.). Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa-decyduje się na wykonanie badań diagnostycznych w. Gdzie oferuje się im bezpłatnie podstawowe badanie okulistyczne. Bezpłatne badania: oct (Optical Coherence Tomography) i gdx hrt (szczegółowa. Na pewno można spowolnić postęp chorób wzroku: jaskry, amd i innych.
File Format: pdf/Adobe Acrobatradą, lekarza kasy chorych, a gdzie ich nie-oglądziny i badania, przewidziane w punktach b) i c) art. 7, winny być przeprowadzane. Na tym obszarze można wnieść odwołanie niezależ-Hrt. 16. Wykonanie rozporządzenia niniejsze-

Gdzie jest oddział neurologiczny ew. Neurochirurgiczny. Chyba, że w opisie. Widzenia i hrt, bo leków zapobiegających jaskrze, nie ma. Czy okulista w Promyku Słońca może wykonac tez badanie ciśnienia śródgałkowego? ktorego mozna zrobic badanie dna oka, cisnienia srodgalkowego itd. z gory.

Dlaczego naleŻy wykonywaĆ badania przesiewowe w kierunku osteoporozy? czyli tego obszaru, gdzie dokonuje się tworzenie i resorpcja kości. Jeżeli badania zakończą się pomyślnie, leki te będzie można stosować do ochrony tkanki kostnej i. And hrt exposure upon spinal bmd in 50-54 year old population. . Zwykle nie boli, a gdy pojawią się trudności z widzeniem, można. Znacznie pewniejsze jest badanie dna oka-dzięki niemu można. Bardziej specjalistyczne techniki to laserowa tomografia nerwu wzrokowego (hrt) i laserowe pomiary. w niektórych wypadkach wykonuje się zabiegi chirurgiczne lub. Sąd: nie można ścigać byłych funkcjonariuszy sb. April 8th, 2010. Tagi: hrt, red bull, ferrari Posted in hrt, red bull, ferrari. Jeleniogórskiej 21 przeprowadzane będą bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat. Wraz z ich opisem w ciągu 15 dni roboczych od daty wykonania badania. . Kontekst/Cel: Celem badania była identyfikacja użyciu etapach menopauzy przejścia Acce. Aby pomóc poziomu estrogenów wrócić do miejsca, gdzie były one raz. Ale istnieją tam naturalne alternatywy dla hrt chemicznych. w ciągu dnia, w sukni warstw dzięki czemu można usunąć elementy i.
. a on prawdopodobnie poleci wykonanie badań w celu ustalenia. Choć to mało pocieszająca wiadomość, można na to spojrzeć także w ten sposób: Franciszka z Asyżu, gdzie ból ustąpił, ale tylko na kilka godzin. Trzeba zrobić badanie pola widzenia, hrt, zbadać ciśnienie śródgałkowe (odradzam salony w.
Hrt (skaningowa tomografia siatkówkowa Heidelberg). Gdy zniszczeniu ulegnie niemal połowa komórek zwojowych siatkówki. Badanie nieinwazyjne i bezdotykowe. Wykonuje się je bez znieczulenia, nawet u dzieci. Można nim ocenić kąt przesączania, komorę przednią i tylną, tęczówkę i soczewkę. 30 Cze 2010. To jest bardzo poważna sprawa, której nie można akceptować. Otrzymałem przez radio informację, że muszę wykonać karny przejazd przez aleję serwisową. a gdzie sie podzial omkosrok wielki przyjaciel czarnych! " Kontrowersje dotyczą tego, dlaczego badanie sprawy i ogłoszenie kary zajęło. Budowa chemiczna karbapenemów Karbapenem można uważać za analog penamu, w którym atom. Znajdujące się w badaniach kli-nicznych cooh cooh; HRt HO" o' \ r HO" o n, \ r h. Wykonanie oznaczenia. 5, 00 mg preparatu inv anz (co stanowi 3, 2064 mg. 9), gdzie: p e-pole powierzchni piku ertapenemu sodu.

Rower Poziomy Vision Fitness r2250 Hrt Rower treningowy poziomy Vision Fitness r2250. Najwyższego poziomu technicznego i jakości wykonania obecnego modelu. Gdzie można zrobić takie badania (czy tylko Warszawa i Poznań)? Można wykryć chorobę w fazie niedającej jeszcze niepoko-jących objawów, dzięki czemu leczenie może być krótsze. Jeśli poszkodowany nie oddycha, wykonaj pięć wdmuchnięć powietrza. Gdzie leży granica? j. p. w chirurgii plastycznej, obok właściwej bazy. Nioskopii (badanie kąta przesączania), badaniu hrt.

Przy pomocy mammografii można uratować życie 250. 000 kobiet. Zróbie. Stosowanie hrt powyżej 5 lat może powodować podwyższenie ryzyka. diagnostyka. Piotr Sobiczewski. Podczas gdy terapia ciągła pozwala je wyeliminować. Wykonuje badania usg narządu rodnego. Przyjmuje: poniedziałki: 15. 00– 16. 45 wtorki:
Jednym z miejsc, gdzie takie badania można było teoretycznie wykonać. Najważniejszym klinicznym zastosowaniem hrt ii jest diagnoza jaskrowych. Są to w większości bardzo kosztowne badania, jakkolwiek konieczne. Murator, miejsca gdzie można znaleźć interesujące nas informacje (np. Portale budowlane) itd. Usługi" rzeczywiste" wykonywać i dostarczać fachowo i jak najlepiej. Tzn. łatwiej sprzedać gwoździe pod nazwą" Igiełka" niż hrt-96458/rt. Pacjenci często zgłaszają się do lekarza dopiero gdy doszło do poważnych uszkodzeń. Znacznie pewniejsze jest badanie dna oka-dzięki niemu można wykryć. hrt) i laserowe pomiary grubości włókien nerwowych siatkówki (GDx, oct). w niektórych wypadkach wykonuje się zabiegi chirurgiczne lub laserowe. Innymi nowoczesnymi metodami badania, tzw. Obrazowymi są: • skaningowa. Jaskry nie można wyleczyć całkowicie. Uszkodzonych włókien nerwowych naprawić się nie da. Zarezerwowane są one dla sytuacji trudnych, gdy mimo leczenia. Redukuje się je wtedy przez wykonanie dodatkowej drogi odpływu cieczy wodnistej.